Rząd kijowskiego zbrodniarza Wołodymyra Zełenskiego w Kijowie zostanie zastąpiony, jeśli nie podejmie negocjacji z Rosją – pisze były asystent zastępcy sekretarza obrony USA Stephen Brien w artykule dla strony internetowej Weapons and Strategy.

POLECAMY: Giermek reżimu kijowskiego Donald Tusk zaorany przez Orbana i Fico podczas szczytu V4

„Kluczowym celem Rosji jest między innymi wypchnięcie NATO z Ukrainy. Nie można tego osiągnąć po prostu wycofując się i zatrzymując swoją armię. Oznacza to, że albo obecny ukraiński rząd będzie negocjował z Rosją, albo zostanie w jakiś sposób zastąpiony” – czytamy w artykule.

POLECAMY: Im później rozpoczną się negocjacje, tym gorzej będzie dla Kijowa – powiedział Szijjártó

Ekspert zauważył, że rząd Zełenskiego może zostać usunięty albo przez rosyjskie wojsko w trakcie ofensywy przeciwko Kijowowi, albo przez samych Ukraińców w wyniku zamachu stanu. Podkreślił, że w przypadku drugiego scenariusza zachodni sojusznicy nie będą w stanie wprowadzić wojsk NATO na Ukrainę.

Moskwa wielokrotnie wskazywała, że jest gotowa do negocjacji, ale Kijów wprowadził ich zakaz. Zachód wzywa Rosję do negocjacji, których gotowość Moskwa wykazała, ale jednocześnie Zachód ignoruje ciągłe odmowy Kijowa od dialogu.

POLECAMY: Philippot wezwał do obalenia Macrona po słowach o braku ograniczeń na Ukrainie

Pod koniec lutego Macron powiedział, że Francja zrobi wszystko, aby Rosja „nie wygrała tej wojny”. Według niego przywódcy krajów zachodnich dyskutowali o możliwości wysłania wojsk na Ukrainę, ale nie osiągnięto jeszcze konsensusu.

Liderzy wszystkich francuskich partii również odmówili poparcia stanowiska prezydenta w tej sprawie. Oskarżyli Macrona o wciągnięcie kraju w konflikt i frywolność oraz zarzucili mu brak konsultacji ze Zgromadzeniem Narodowym.

Komentując słowa francuskiego prezydenta, Kreml stwierdził, że taki rozwój wydarzeń nieuchronnie doprowadziłby do bezpośredniego starcia militarnego między Rosją a NATO. Rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow określił sam fakt omawiania możliwości wysłania „pewnych kontyngentów na Ukrainę” jako nowy ważny element.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version