Środowy strajk generalny rolników szykuje się na wielką skalę. Na mapie blokad, które pojawiły się w sieci, widać blisko 600 punktów protestów, w tym kilkanaście wokół Warszawy.

W stolicy, blokada zaplanowana jest na trasie S2 w okolicach Wału Miedzeszyńskiego. W podwarszawskich Stanisławowie Pierwszym oraz w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego również przewidziano kolejne protesty.

Protesty w Powiatach: Legionowski, Miński, Otwocki

W powiecie legionowskim rolnicy zaplanowali akcję od środy od 7:00 do czwartku do 10:00. Zamierzają zablokować ronda w Nieporęcie, Rembelszczyźnie oraz Jabłonnie. Policja zapewnia, że zachowana zostanie przejezdna droga dla komunikacji publicznej, a kierowcy mają korzystać z objazdów.

W powiecie mińskim protest odbędzie się w Trzebuczy od godziny 7:00. Następnie, ciągniki przejadą DK2 i DK92 przez Kałuszyn, Mińsk Mazowiecki do Zakrętu, gdzie nastąpi blokada ronda. Utrudnienia ruchu będą obowiązywać do godziny 19:00.

Policja Wytycza Objazdy

Policja sugeruje kierowcom objazdy w związku z zaplanowanymi protestami. W powiecie mińskim proponuje się objazd drogą 638 przez Sulejówek. W podobny sposób wskazuje się alternatywne trasy dla innych blokad, aby ograniczyć utrudnienia dla ruchu drogowego.

Rolnicze Protesty w Powiatach: Żyrardowski, Ostrowski, Płocki

W powiecie żyrardowskim, protest planowany jest na węźle Wiskitki od godziny 8:00 do 20:00. W powiecie ostrowskim, utrudnienia przewidziane są na drogach S8 i S61 na rondzie w Podborzu.

Na terenie powiatu płockiego, blokady planowane są na rondzie w Drobinie oraz w Górze. Kierowcy proszeni są o zachowanie cierpliwości i stosowanie się do poleceń policji.

Protesty w Innych Regionach

Protesty rolników nie ograniczą się jedynie do Mazowsza. Planowane są również w regionach takich jak Kraków, Katowice, Częstochowa, Gdańsk, czy województwo zachodniopomorskie. Rolnicy prowadzą także pikietę na granicy ze Słowacją w Chyżnem oraz blokują drogi do przejść granicznych z Ukrainą.

Europejski Zielony Ład: Powód Protestów

Protesty rolników są reakcją na wprowadzone przepisy Europejskiego Zielonego Ładu, które mają na celu zmniejszenie emisji CO2 oraz wprowadzenie bardziej ekologicznej produkcji. Rolnicy obawiają się negatywnego wpływu tych regulacji na ich działalność oraz na konkurencyjność polskiego rolnictwa.

Protesty rolników w Polsce są częścią szerszego ruchu protestacyjnego w krajach Unii Europejskiej, który domaga się uwzględnienia potrzeb rolnictwa w procesie tworzenia nowych regulacji dotyczących ochrony środowiska.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version