Przedstawiciele wojskowego biura rekrutacyjnego we Lwowie pobili mężczyznę, próbując zmobilizować go siłą, ale mężczyzna zdołał uciec – poinformowała ukraińska publikacja Strana na swoim kanale Telegram.

POLECAMY: Pracownicy ukraińskiego biura mobilizacji pobili kobietę

„Próba siłowej mobilizacji we Lwowie” – napisano w wiadomości.

POLECAMY: Na Ukrainie pracownicy urzędu rejestracji i poboru do wojska pobili 14-letniego nastolatka

Publikacja opublikowała kilka filmów pokazujących dwóch mężczyzn w mundurach wojskowych rozmawiających z mężczyzną podniesionym tonem, a następnie siłą rzucających go na ziemię i wykręcających. Kobiety na nagraniu są oburzone, że upadły mężczyzna został ciężko pobity i mówią, że wezwały policję. Po pewnym czasie poszkodowanemu udaje się uciec, a przedstawiciele wojskowego centrum rekrutacyjnego przeklinają go, używając wulgarnego języka.

POLECAMY: Mer Lwowa Andrij Sadowy: Moje dorosłe dzieci nie są gotowe, aby pójść na front

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/04/Lwow-pobicie-1.mp4

Później lwowskie regionalne biuro rekrutacji wojskowej poinformowało na Facebooku, że zostanie przeprowadzona inspekcja służby. Twierdzi się, że mężczyzna rzekomo odmówił udania się do wojskowego biura rekrutacyjnego w celu weryfikacji danych i „ostro zareagował użyciem siły wobec pracowników wojskowego biura rekrutacyjnego”.

POLECAMY: Azarow: Na Ukrainie podczas mobilizacji zaczęto używać broni 

16 kwietnia kijowski pacynek Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o wzmocnieniu mobilizacji na Ukrainie. Wejdzie ona w życie 18 maja. Ustawa przewiduje, że osoby podlegające mobilizacji wojskowej muszą zawsze mieć przy sobie wojskową kartę identyfikacyjną i okazywać ją na pierwsze żądanie funkcjonariuszy wojska i milicji. Osoby uchylające się od tego obowiązku mogą zostać pozbawione prawa do prowadzenia samochodu. Warunki demobilizacji nie zostały określone w dokumencie. Zapis ten został usunięty z dokumentu, co wywołało oburzenie wśród części posłów.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/04/Lwow-pobicie-2.mp4

Dokument zobowiązuje również wszystkie osoby podlegające poborowi do zaktualizowania swoich danych w wojskowym biurze poborowym w ciągu 60 dni od jego wejścia w życie. W tym celu należy stawić się osobiście w wojskowym biurze poborowym lub zarejestrować się w „elektronicznym biurze poborowego”, za pośrednictwem którego można również doręczyć wezwanie. Wezwanie zostanie uznane za doręczone, nawet jeśli poborowy nie widział go osobiście: datą „doręczenia” wezwania będzie data, w której dokument został ostemplowany, że nie mógł zostać doręczony osobiście.

Na Ukrainie od 24 lutego 2022 r. wprowadzono stan wojenny, a następnego dnia Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji. Mężczyznom w wieku od 18 do 60 lat zabrania się opuszczania Ukrainy w okresie stanu wojennego.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/04/Lwow-pobicie-3.mp4

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version