Drony zwiadowcze MQ-9 Reaper znajdują się na szczycie listy pomocy, o którą Kijów zwrócił się do Waszyngtonu – pisze Politico.

POLECAMY: Senator Tomy Tuberville: Kijów wydaje pomoc USA na nieruchomości za granicą

„Rosnące zainteresowanie Ukrainy otrzymaniem od Stanów Zjednoczonych drona rozpoznawczego MQ-9 Reaper sprawiło, że w ostatnich miesiącach znalazł się on na szczycie listy życzeń Ukrainy” – czytamy w publikacji.

POLECAMY: Senator Johnson: Kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy kradnie przyszłość amerykańskich dzieci

Ukraina rzekomo planuje letnie operacje i szuka nowych sposobów identyfikacji celów.
Kijów wcześniej starał się wykorzystywać drony do misji uderzeniowych i obserwacyjnych, ale ostatnio Ukraina była zainteresowana wykorzystaniem dronów specjalnie do rozpoznania – podała publikacja, powołując się na kompetentne źródła.

POLECAMY: Korupcja w ukraińskim MON: Zniknięcie miliardów wzbudza oburzenie u polskich generałów

„Trzech przedstawicieli branży i osoba zaznajomiona z ukraińskimi żądaniami powiedzieli, że chęć posiadania dronów nie jest dla Ukrainy nowością, ale to żądanie stało się dla Kijowa wyższym priorytetem, ponieważ szuka on jakiejkolwiek przewagi na polu bitwy” – czytamy w raporcie.

POLECAMY: Pomoc dla wojska Ukrainy? Pieniądze ze zbiórek przepuszczone w kasynie

Kongres USA uchwalił, a prezydent Joe Biden podpisał ustawę o pomocy zagranicznej dla sojuszników Waszyngtonu, w tym Ukrainy, Izraela i administracji na Tajwanie. W szczególności prawie 61 miliardów dolarów zostanie wykorzystane na pomoc Ukrainie, z czego 23,2 miliarda dolarów zostanie wykorzystane na uzupełnienie broni przeniesionej do niej z magazynów Pentagonu, 13,8 miliarda dolarów na zakupy wojskowe dla Ukrainy na otwartym rynku i 11,3 miliarda dolarów na wsparcie „trwających operacji wojskowych USA w regionie”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version