W Sejmie przedstawiciele PiS i KO zaprezentowali poprawki do projektu nowelizacji ustawy o bezpodstawnej pomocy obywatelom Ukrainy. Poprawka zaproponowana przez PiS uzależnia przyznanie świadczenia 800 plus dla obywateli Ukrainy nie tylko od spełnienia obowiązku szkolnego, ale także od złożenia wniosku o wydanie karty pobytu. Politycy twierdzą, że „jest to rozwiązanie odpowiadające oczekiwaniom społecznym”.

POLECAMY: Antypolski Sejm zatwierdził zmiany w ustawie o sponsorowaniu przez Polaków życia cwaniaków z Ukrainy

Trwa debata w Sejmie nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa oraz niektórych innych ustaw.

Świadczenie 800 plus pod określonymi warunkami

Paweł Szefernaker (PiS) przedstawił stanowisko klubu, zaznaczając, że PiS opowiada się za „stopniowym wycofywaniem się z tej ustawy”. Ponownie zgłosił poprawkę złożoną podczas pierwszego czytania, która uzależnia przyznanie świadczenia 800 plus nie tylko od realizacji obowiązku szkolnego, ale także od złożenia wniosku o wydanie karty pobytu.

„Jest to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym” – dodał.

Prawo do wykonywania zawodu

Poseł Koalicji Obywatelskiej Artur Łącki przypomniał, że podczas posiedzenia komisji dyskutowano o przedłużeniu terminu na składanie wniosków o warunkowe prawo do wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki i położnej.

POLECAMY: Koniec z patolekarzami z Ukrainy bez znajomości języka polskiego. Sejm będzie procedował zmianę przepisów

Poinformował, że po rozmowach ze stroną społeczną MSWiA zgodziło się na niektóre postulaty. Łącki przekazał, że złożono poprawki mające na celu wydłużenie terminu składania wniosków o prawo do wykonywania tych zawodów.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version