Program „Mój Prąd” to jedno z najbardziej znanych i popularnych dofinansowań w Polsce, działające już od 2019 roku. Realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), program umożliwia Polakom korzystanie z wysokich dopłat do mikroinstalacji fotowoltaicznych. W najnowszej edycji tego dofinansowania, spodziewamy się znacznych zmian, które mają zwiększyć efektywność i atrakcyjność programu dla beneficjentów.

Powrót Programu „Mój Prąd”

Szefowa NFOŚiGW, Dorota Zawadzka-Stępniak, ogłosiła niedawno, że po wakacjach ruszy kolejna edycja programu „Mój Prąd”. Polacy będą mieli ponownie szansę na skorzystanie z atrakcyjnych dofinansowań, ale tym razem zmiany w programie będą dość znaczące.

Nowe Zasady

W przyszłej edycji programu „Mój Prąd” magazynowanie energii będzie obowiązkowe od ustalonej daty przyłączenia instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii. Dotychczasowe edycje programu pozwalały na otrzymywanie dopłat do magazynów energii, systemów zarządzania energią, pomp ciepła i kolektorów słonecznych, ale wybór tych komponentów nie był obowiązkowy. Wysokość wsparcia wzrastała wraz z rozszerzeniem inwestycji, a maksymalna kwota dotacji wynosiła 58 tysięcy złotych.

Wyższe Dofinansowanie

W najnowszej edycji programu „Mój Prąd” beneficjenci mogą liczyć na jeszcze wyższe dofinansowanie. Szefowa NFŚiGW poinformowała, że na nową odsłonę programu zostanie przeznaczonych aż 400 milionów złotych. To ogromna kwota, która ma wesprzeć rozwój energii odnawialnej w Polsce i umożliwić jeszcze większej liczbie osób skorzystanie z dofinansowania.

Popularność Programu

Dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd” cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. W czasie ostatniej edycji programu wpłynęło aż 88,5 tysiąca wniosków o przyznanie dotacji na zakup paneli fotowoltaicznych. To dowód na to, że Polacy są coraz bardziej zainteresowani inwestycjami w energię odnawialną i chcą korzystać z dostępnych dofinansowań.

Kolejna edycja programu „Mój Prąd” zapowiada się bardzo obiecująco. Nowe zasady, obowiązkowe magazynowanie energii oraz wyższe dofinansowanie sprawią, że program stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnych beneficjentów. Dzięki temu coraz więcej Polaków będzie miało szansę na skorzystanie z dofinansowania i zainwestowanie w energię odnawialną, co przyczyni się do dalszego rozwoju sektora energetycznego w Polsce.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version