W nadchodzącym sezonie rolnym 2024-2025 ukraińscy rolnicy będą mieli szansę otrzymać darmowe nawozy. Ta inicjatywa, realizowana przez program USAID AGRO w ramach szeroko zakrojonej akcji AGRI-Ukraina, ma na celu wsparcie produkcji rolnej w trudnym okresie gospodarczym i geopolitycznym.

Kontekst Wsparcia

Kryzys energetyczny, związany z drastycznymi podwyżkami cen gazu, znacząco podnosi koszty produkcji nawozów. W obliczu tych wyzwań, pomoc USAID jest kluczowym wsparciem dla ukraińskich rolników.

Program USAID AGRO ma na celu wsparcie rozwoju rolnictwa na Ukrainie poprzez dostarczanie niezbędnych zasobów i technologii. W ramach tego programu, w sezonie 2024-2025, przewidziano dystrybucję 6,6 tysiąca ton darmowych nawozów do ponad 3300 rolników.

Procedura Aplikacyjna

Rejestracja do programu odbywa się za pośrednictwem Państwowego Rejestru Agrarnego (SAR). Wnioski można składać w okresie od 11 do 25 czerwca 2024 roku, jednak program będzie trwał do wyczerpania dostępnych zasobów.

Kwalifikacja do Programu

Pomoc skierowana jest do rolników z następujących obwodów: dniepropietrowskiego, donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego, sumskiego, charkowskiego, chersońskiego oraz czernihowskiego. Aby zakwalifikować się do programu, rolnicy muszą uprawiać od 5 do 500 hektarów ziemi. Wielkość przyznanego nawozu wynosi od 1 do 2 ton, w zależności od areału upraw.

W poprzednim sezonie zimowym (grudzień 2023 – styczeń 2024) program USAID AGRO dostarczył nawozy mineralne ponad 7680 rolnikom, co umożliwiło przeprowadzenie prac polowych na obszarze ponad 460 000 hektarów. Ogólnie, w ramach inicjatywy AGRI-Ukraina, ponad 14 000 ukraińskich rolników otrzymało wsparcie w postaci nawozów mineralnych do początku 2024 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version