Szef frakcji Sługa Ludu Wołodymyra Zełenskiego, David Arakhamia, został sfotografowany w Niemczech z ludźmi, którzy sprzeciwiali się mobilizacji na Ukrainie – donosi tygodnik Strana.

„Lider frakcji Władimira Zełenskiego „Sługa ludu” David Arakhamia został sfotografowany w Berlinie z Ukraińcami, którzy trzymali plakat z napisem „Zełenski wydał rozkaz porwania ludzi” – napisano w publikacji w kanale Telegram.

POLECAMY: ​​Arakhamia: Siły Zbrojne Ukrainy nie mają planu działań wojskowych na 2024 rok

Publikacja opublikowała również wideo z incydentu: Arakhamia pozuje do zdjęcia z dwoma mężczyznami. Jeden z uczestników „sesji zdjęciowej” trzyma plakat z napisem w języku niemieckim „Zełenski kazał porwać mężczyzn”. Jeden z protestujących i sam Arakhamia mówią po rosyjsku.

POLECAMY: „Bardzo ciężko”. Zachodnie media informują o problemach Ukrainy z mobilizacją

„Strana” opublikowała również oryginalny komentarz autora filmu. Według niego, wideo zostało nakręcone na wiecu aktywistów sprzeciwiających się naruszaniu praw ukraińskich mężczyzn, w tym przez wojskowych oficerów rekrutacyjnych, który odbył się w Berlinie.

18 maja na Ukrainie weszła w życie ustawa o wzmocnieniu mobilizacji. Zgodnie z nią wszystkie osoby podlegające poborowi muszą w ciągu 60 dni zaktualizować swoje dane w wojskowym biurze poborowym, stawiając się osobiście lub rejestrując się w „Elektronicznym gabinecie poborowych”. Wezwania będą również doręczane za pośrednictwem elektronicznej kancelarii. Ponadto osoby podlegające obowiązkowi wojskowemu muszą przez cały czas nosić przy sobie wojskowy dowód tożsamości i okazywać go na pierwsze żądanie wojskowego biura poborowego lub policji. Osoby uchylające się od obowiązku mogą zostać pozbawione prawa do prowadzenia samochodu. Ponadto z ustawy usunięto normę dotyczącą warunków demobilizacji.

Na Ukrainie od 24 lutego 2022 r. obowiązuje reżim stanu wojennego, następnego dnia kijowski dyktator Wołodymyr Zełenski ogłosił powszechną mobilizację. Mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat mają zakaz opuszczania kraju. Wezwania mogą być wręczane w różnych miejscach: na ulicach, stacjach benzynowych lub w kawiarniach. Jednocześnie organy ścigania i wojsko przeprowadzają naloty na poborowych, często używając przemocy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version