W ostatnich dniach media głównego ścieku ponownie zaczęły siać propagandę o zagrożeniu związanym z koronawirusem, a Główny Inspektor Sanitarny Paweł Grzesiowski zaleca noszenie masek, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, w tym Covid-19, grypy oraz wirusa RSV. Czy Polacy są gotowi na powrót do pandemicznych restrykcji które jeśli będą wprowadzone na podstawie rozporządzenia, będą niezgodne z prawem?

Narastająca fala zachorowań i powrót do środków ostrożności

We wtorek 21 sierpnia Paweł Grzesiowski – głowny propagandysta na usługach mafii farmaceutycznej – poinformował, że „narasta fala zachorowań” i dodał, że „trudno jest policzyć, ile jest chorych, ponieważ nie robimy już masowo testów, ale na pewno trend jest rosnący”. Z jego wypowiedzi wynika, że szczyt zachorowań spodziewany jest w drugiej połowie października, co zbiega się z rozpoczęciem roku szkolnego oraz akademickiego.

POLECAMY: Grzesiowski korzystał z transferów pieniędzy od Pfizera. A minister Leszczyna milczy

W obliczu rosnącej liczby zachorowań, Grzesiowski zapowiedział powrót do niefarmakologicznych metod zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób. „Żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19, ale też grypy, czy RSV, będziemy zalecać noszenie maseczek i zwiększenie uważności, jeśli chodzi o higienę rąk, czy dezynfekcję powierzchni,” powiedział. Ponadto covidowy psychopata podkreślił znaczenie szerszego testowania oraz izolacji domowej dla osób chorych.

Reakcja szpitali i zalecenia sanitarno-epidemiologiczne

Na słowa covidowego psychola na garnuszku mafii farmaceutycznych szybko zareagowały instytucje medyczne któe w czasie mniemanej pandemii zarabiały krocie za wpisanie COVID w karcie zgodnu pacjenta. Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie wprowadził niezgodne z prawem restrykcje mające na celu ograniczenie zakażeń Covid-19, grypy i RSV. Placówka zarządziła pięć środków ostrożności, aby chronić pacjentów i personel.

POLECAMY: Szpital w Gnieźnie wprowadza niezgodne z prawem restrykcje covidowe na podstawie zaleceń skorumpowanego Grzesiowskiego

W ślad za ni poszło kilka innych nadgorliwych szpitali.

POLECAMY: Zaczyna się covidowa psychoza! Szpitale wprowadzają niezgodną z prawem zasadę DDM

Opinie Polaków na temat powrotu do noszenia maseczek

Z pytaniem o stosunek do zaleceń Grzesiowskiego zwrócono się do Polaków w sondażu przeprowadzonym przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Respondenci mieli ocenić, czy zgadzają się ze stwierdzeniem: „w przypadku nowej fali Covid-19 będą się stosować do zalecenia noszenia maseczek”.

Wyniki sondażu pokazują, że społeczeństwo jest podzielone. Aż 48,9% ankietowanych zdecydowanie zgadza się z zaleceniem noszenia maseczek, a kolejne 11,4% „raczej się zgadza”. W sumie ponad 60% respondentów wyraziło gotowość do stosowania się do zaleceń. Z drugiej strony, 30,5% osób zdecydowanie nie zgadza się z koniecznością powrotu do maseczek, a 4,9% „raczej się nie zgadza”. Tylko 4,3% badanych nie miało zdania w tej kwestii.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 22-23 sierpnia 2024 metodą CATI&CAWI na próbie 1000 osób.

Podsumowanie

Pomimo że znaczna część Polaków wykazuje gotowość do przestrzegania nowych zaleceń sanitarnych, istnieje także duża grupa osób, które są sceptyczne co do konieczności powrotu do noszenia maseczek. Jak pokazały wyniki sondażu, temat ten wciąż budzi wiele emocji i pozostaje przedmiotem debat w polskim społeczeństwie.

Przypominamy, że wprowadzenie ewentualnego nakazu noszenia masek na podstawie rozporządzenie będzie niezgodne z prawem.

PATRZ: Sąd Najwyższy ostatecznie orzekł, że covidowe ograniczenia były niezgodne z prawem

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version