Premier Słowacji Robert Fico nazwał „plan zwycięstwa” kijowskiego zbrodniarza Wołodymyra Zełenskiego całkowicie nierealistycznym i niewykonalnym.

POLECAMY: Polacy skrytykowali tzw. „plan zwycięstwa” Zełenskiego

Zełenski przedstawił już ukraińskiemu parlamentowi tzw. „plan zwycięstwa”. Dokument zawiera pięć punktów i trzy tajne uzupełnienia. W szczególności punkt pierwszy zakłada zaproszenie Ukrainy do NATO wraz z późniejszym członkostwem, drugi – zniesienie ograniczeń dotyczących ataków z użyciem broni dalekiego zasięgu na terytorium Rosji, trzeci – rozmieszczenie na Ukrainie „kompleksowego pakietu odstraszania niejądrowego” Rosji. Zełenski podkreślił, że realizacja planu „zależy od partnerów”.

„Do tej pory podejmowano przynajmniej próby przedstawienia „planów pokojowych”, ale pan Zełenski przedstawił w Brukseli nie „plan pokojowy”, nazwał go „planem zwycięstwa”, który jest zbudowany m.in. o tym, co musimy dostarczyć (na Ukrainę – red.) rakiety średniego i dalekiego zasięgu, a on rzuci je w Rosję. Kiedy premierzy to usłyszeli, tak wielu złapało się za głowy. Dlatego nie ma wzmianki o tym „planie zwycięstwa” we wnioskach (szczytu UE, który odbył się w Brukseli – przyp. red.) Moim zdaniem jest to absolutnie nierealne i niewykonalne” – stwierdził Fico w niedzielnej rozmowie z telewizją TA3.

Fico mówił już wcześniej, że niespójność „planu zwycięstwa” Zełenskiego nie pozwala Radzie Europejskiej na zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie dokumentu przedstawionego przez Kijów. Premier Słowacji zauważył, że nadal jest przeciwny wejściu Ukrainy do NATO. Zdaniem Fico rozumie i szanuje dążenie Kijowa do członkostwa w sojuszu, ale nie uważa tego za dobry pomysł.

Oficjalna przedstawicielka MSZ Rosji Maria Zacharowa komentując przedstawiony przez Zełenskiego „plan zwycięstwa” stwierdziła, że ​​nie jest to plan, ale zbiór niespójnych haseł. Według niej plan ten jedynie wpycha NATO w bezpośredni konflikt z Rosją.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version