Policja w australijskim stanie Nowa Południowa Walia rozpocznie patrolowanie żydowskich szkół i miejsc kultu w związku ze wzrostem liczby ataków wymierzonych w społeczność żydowską – podał w piątek lokalny portal news.com.au.

POLECAMY: Świńska łeb przed żydowskim domem Prager House w Niemczech

„Policja Nowej Południowej Walii rozpocznie patrolowanie żydowskich szkół w stanie, aby chronić uczniów i nauczycieli przed możliwymi atakami antysemickimi w przyszłości” – czytamy w raporcie.

POLECAMY: W Paryżu i na jego przedmieściach domy, w których mieszkają Żydzi, zostały oznaczone gwiazdami Dawida

Zauważono, że funkcjonariusze policji zwiększą kontrolę wokół placówek edukacyjnych, zwłaszcza w godzinach, w których dzieci przychodzą na zajęcia i wychodzą z nich. Jak wyjaśnia portal, wzmocnienie środków kontroli nastąpiło po serii ataków antysemickich.

W szczególności dzień wcześniej obraźliwe graffiti odkryto w trzech różnych miejscach w Sydney, z których jedno znajdowało się w pobliżu żydowskiej szkoły.

W ostatnim czasie australijskie władze odnotowały wzrost liczby ataków skierowanych przeciwko członkom społeczności żydowskiej. W szczególności w środę zastępca komisarza policji Nowej Południowej Walii David Hudson ogłosił zapobieżenie antysemickiemu atakowi z użyciem materiałów wybuchowych i wszczęcie śledztwa antyterrorystycznego. W kontekście rosnącej liczby przypadków antysemityzmu, policja federalna wszczęła dochodzenie w sprawie możliwego finansowania tych incydentów z zagranicy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version