W czwartek dolnośląska policja poinformowała o spektakularnym zatrzymaniu sześciu członków dwóch grup przestępczych specjalizujących się we włamaniach. Wśród zatrzymanych znaleźli się obywatele Gruzji w wieku 37, 45 i 48 lat, którzy działali na terenie Wrocławia i Poznania, kradnąc gotówkę oraz cenną biżuterię.
POLECAMY: Były oficer CBŚP: Gruzińskie gangi działające w Polsce są bezwzględne i nie mają żadnych hamulców
Skuteczne działania policji – szybkie ustalenia i kolejne zatrzymania
„Do 10 lat kary pozbawienia wolności grozi 3 mężczyznom – obywatelom Gruzji, którzy podejrzani są o dokonanie włamania do domu jednorodzinnego na terenie Wrocławia. Dość szybko funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, że zatrzymani mężczyźni na terenie Poznania dopuścili się jeszcze dwóch innych kradzieży z włamaniem. Skoordynowane działania dolnośląskich policjantów doprowadziły również do zatrzymania trzech kolejnych sprawców tych przestępstw na terenie powiatu oleśnickiego” – podała policja.
POLECAMY: Brutalny atak nożownika w Tarnowskich Górach. Gruzin w stanie nietrzeźwym ugodził 41-latka
Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co zgodnie z polskim prawem grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Sąd zdecydował: Tymczasowe aresztowanie dla całej grupy
Sąd, przychylając się do wniosku prokuratora, zastosował wobec całej szajki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. To oznacza, że przestępcy nie unikną odpowiedzialności, a śledztwo będzie kontynuowane.
Policji udało się już odzyskać część skradzionych przedmiotów, jednak sprawa jest wciąż rozwojowa. „Niewykluczone, że zatrzymani sprawcy dokonali również innych czynów, nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego czy wielkopolskiego” – podkreślają funkcjonariusze.
Czy to koniec działalności grupy? Śledztwo trwa
Choć zatrzymania to duży sukces dolnośląskiej policji, śledczy nie wykluczają, że gang mógł działać również w innych regionach Polski. W toku dalszych czynności możliwe są kolejne ustalenia i ewentualne zatrzymania powiązanych osób.
Czy uda się odzyskać wszystkie skradzione przedmioty? Czy grupa działała w jeszcze większym składzie? Na te pytania odpowiedzą kolejne etapy śledztwa.
- Obowiązkowe czipowanie psów i kotów w Polsce od 2025 roku: Rewolucja czy zbędny obowiązek?W 2025 roku w Polsce wprowadzony zostanie obowiązek czipowania psów i kotów. Decyzja ta budzi wiele kontrowersji i emocji wśród właścicieli zwierząt oraz organizacji prozwierzęcych. Czy
- Oleśnica: Zabójstwo 9-miesięcznego Felka wstrząsa Polską, ale nie wiceminister Demkow„W wielu krajach, np. we Francji, takie są przepisy i tak to się robi” – powiedziała wiceminister zdrowia Urszula Demkow, komentując śmierć Felka, zabitego w 9.
- Ograniczenie 800 Plus dla Ukraińców: Kiedy wejdą zmiany? „To nie takie proste”. Minister tłumaczy opóźnienieChoć premier Donald Tusk już w styczniu zapowiadał ograniczenie świadczenia 800 plus wyłącznie do pracujących Ukraińców, projekt wciąż nie trafił pod obrady rządu. Minister Maciej Berek