Według danych przekazanych przez Straż Graniczną do Polski od 24 lutego wjechało 2,3 mln „uchodźców wojennych” których rząd postanowił potraktować jak Polaków i przyznał im prawa socjalne oraz wiele innych uprawnień łącznie z przyznaniem mieszkań z programu Mieszkanie+.

Obecne działania rządu są coraz mocniej nieakceptowalne przez obywateli polski, którzy czują się jak obywatele drugiej kategorii. Ale nie ma co się dziwić skoro władza chce, aby włodarze miast wstrzymali przydziały lokali komunalnych ich mieszkańcom, którzy nierzadko na jego przydział oczekiwali 10 lat na rzecz „uchodźców” czy raczej przesiedleńców. Działanie to jest zupełnie niespotykane dotąd. Akcje pomocy humanitarnej były organizowane na całym świecie, ale żadne z Państw nie postępował tak jak Polski rząd w zakresie niesienia pomocy.

Niestety władza nie zwraca na to uwagi i ochoczo przyjmuje każdego, kto chce do naszego kraju wjechać, obarczając tym samym kosztami utrzymania tych ludzi każdego obywatela Polski.

ZOBACZ: Rząd przekazuje 10 mln na pomoc dla uchodźców żyjących na rachunek Polaka

Ambasador Ukrainy: Współpracujemy z polskim rządem nad przyjęciem państwowego programu, który zapewni budowę mieszkań dla Ukraińców

Granicę w przeciwnym kierunku, z Polski do Ukrainy, przekroczyły od tego samego czasu 339 tys. osób. Chodzi tu zapewne głównie o mężczyzn, którzy wracali na Ukrainę spełnić swoje obowiązki.

Trudno ustalić, ile osób z Polski wyjechało dalej, na Zachód. Jednak do liczby uchodźców przybyłych z Ukrainy, trzeba też doliczyć wcale pokaźną liczbę, która dotarła do naszego kraju Z Mołdawii, czy Słowacji.

Polaku obódz się, zanim będzie za późno i pomyśl, zanim podejmiesz niekorzystne dla siebie i swoje rodziny decyzje. Zastanów się nad tym czy pomaganie uchodźcom polega na dawaniu im większych praw w kraju, do jakiego przyjeżdżają niż własnym obywatelom..

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version