Krajowa Grupa Spożywcza w związku z wystąpieniem braku cukru na sklepowych półkach wydała komunikat, w którym zapewniła kontrakty na dostawy cukru do sieci handlowych, są w pełni realizowane. Wicepremier i specjalista od 70 mln Jacek Sasin, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, powiedział w czwartek, że jeśli cukru zabraknie, to nie będzie to wina państwa.

W ostatnich dniach media informują o braku cukru w sklepach; niektóre sieci, np. Biedronka, wprowadzają limit zakupu cukru przez klientów.

W czwartek Krajowa Grupa Spożywcza zapewniła podczas konferencji prasowej, że w pełni realizuje kontrakty na dostawy cukru do sieci handlowych.

WIĘCEJ O TYM PISALIŚMY: KGS zapewnia, że w Polsce cukru nie zabraknie. Zatem należy przygotować się na najgorsze

»Specjalista« w nieudolnym rządzie od 70 mln skomentował w czwartek informację o brakach cukru w sklepach. Powtórzył, że KGS ma odpowiednie ilości cukru i będzie w stanie realizować swoje zobowiązania. Według ministra, jeśli w marketach pojawią się braki, to nie będzie za nie odpowiadało państwo.

– Mówimy o brakach w wielkich sieciach handlowych, które są kontrolowane przez zagraniczny kapitał. My wiemy, że duże zagraniczne podmioty chętnie zaopatrują się u zagranicznych producentów, maja swoich dostawców. W przypadku cukru, w Polsce są to firmy, które wykupiły polskie cukrownie w latach 90 – stwierdził wicepremier Jacek Sasin w wypowiedzi dot. dostępności cukru w sieciach handlowych i o roli Krajowej Grupy Spożywczej.

– To dwie, duże niemieckie firmy funkcjonujące na polskim rynku, które kontrolują 60 proc. polskiego rynku. Zachęcam dziś przedstawicieli sieci handlowych i wszystkich tych, którym tego cukru dzisiaj brakuje, żeby się zgłaszać do Krajowej Grupy Spożywczej – mówił dalej pisowski polityk.

– Krajowa Grupa Spożywcza to jest producent cukru, który ma 40% udziałów w rynku. Dysponuje cukrem, który w każdej chwili może dostarczyć. Krajowa Grupa Spożywcza realizuje terminowo wszystkie zawarte kontrakty. Nie ma tutaj żadnego problemu z dostępnością towarów. Dziś można powiedzieć, że na pewno sektor państwowy, tj. Krajowa Grupa Spożywcza za braki cukru nie odpowiada – kontynuował wicepremier.

– Jesteśmy również gotowi, aby ten cukier dostarczać do innych odbiorców, tych którzy nie mają dzisiaj umów. Zawierajcie dzisiaj umowy z Krajową Grupą Spożywczą, a ten cukier będziecie mieli – dodał Sasin

POLECAMY: Polsce grozi Blackout. Polskie Elektrownie wyłączają bloki z powodu braku węgla

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version