Warsaw Enterprise Institute przeprowadził badania opinii społecznej w Polsce dotyczące sytuacji na Ukrainie i „uchodźców” i wyniki tego sondażu mogą być zaskakujące.

POLECAMY: Nieszczęście czy ucieczka do lepszego życia? Ukraińcy w Polsce

Konserwatywny think tank przebadał 1061 Polaków i opublikował wyniki swojego sondażu w „Dzienniku Gazeta Prawna”. Badanie pokazuje, że 63% respondentów uważa, że Polska nie jest w stanie pomóc „uchodźcom”, a 40% twierdzi, że „uchodźcy” z Ukrainy to faktycznie imigranci ekonomiczni.

POLECAMY: Rusofobia w Polsce coraz mocniejsza. Wolność słowa dopuszczona tylko, gdy popiera się narrację ukraińską

Ponadto, 30% uważa, że nie powinniśmy pomagać Ukrainie, dopóki nie potępią one Wołynia i Bandery.

POLECAMY: Przyjął 40 »uchodźców« z Ukrainy a w podziękowaniu otrzymał wyrok za ich znieważanie

40% badanych jest zdania, że nie powinniśmy drażnić Rosji, ponieważ posiada ona broń nuklearną, a 36% uważa, że powinniśmy dążyć do pokoju nawet kosztem ustępstw terytorialnych Ukrainy. 34% jest zdania, że powinniśmy przestać dostarczać broń na Ukrainę, a podobna liczba uważa, że konflikt jest spiskiem elit Zachodu. 26% twierdzi, że gdyby NATO nie ekspandowało na wschód, Putin nie zaatakowałby Ukrainy.

40% badanych zgodziło się z poglądem, że kultura i społeczeństwo Ukrainy niszczy kulturę i społeczeństwo polskie, co zostało wysunięte przez środowisko polityczne członka partii Konfederacja Grzegorza Brauna. 52 proc. ankietowanych uważa, że pomoc Ukrainie doprowadzi do długotrwałych konfliktów zbrojnych.

POLECAMY: Jelenia Góra: Ukraińscy »uchodźcy« katują Polaka na ulicy

Badanie fundacji Warsaw Enterprise Institute zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu badawczym Ariadna w ramach cotygodniowego badania omnibusowego. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1061 Polaków. Cały raport z badania dostępny jest na stronie wei.org.pl.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version