Z powodu braków kadrowych w centralnej komendzie, kilka komisariatów w powiatach podwarszawskich będzie zamkniętych w nocy, co może obejmować inne jednostki garnizonu – informuje RMF FM. Miejscowa społeczność jest zaniepokojona tą sytuacją. Jest to kolejny klasyczny przykład nieudolności władzy PiS, która na wsparcie kijowskich terrorystów przekazuje miliony złotych z polskiego budżetu, a nie umie zadbać o bezpieczeństwo Polaków.

POLECAMY: Policja jest zadłużona i nie reguluje zobowiązań. Chce, by to wierzyciele organizowali pieniądze

W godzinach od 8:00 do 20:00 wszystkie komisariaty w powiecie piaseczyńskim będą działać normalnie. W powiecie otwockim ograniczenia dotyczą Józefowa i Karczewa. Los Wołomina i Pruszkowa wciąż jest niepewny.

POLECAMY: Michalkiewicz wyjaśnia, że Polska poprzez zawarcie umowy z Ukrainą stała się 'sługami tego narodu’

Niektórzy mieszkańcy powiatów objętych ograniczeniami w funkcjonowaniu komisariatów policji wyrażają zaniepokojenie, ale są też opinie, że brak jest tam przestępstw i nocne dyżury policjantów nie są wymagane.

Burmistrz Józefowa, Marek Banaszak, jest zaniepokojony wprowadzeniem zamknięcia komisariatu w nocy. Twierdzi, że brak stałej obecności policji w miejscu, gdzie mieszkańcy mogą uzyskać pomoc, pogarsza bezpieczeństwo. Włodarz miasta twierdzi, że usłyszał od policji, że nie ma innego rozwiązania w tej sytuacji.

Dziennikarze RMF FM ustalili, że ten rok jest rekordowy pod względem odejść doświadczonych policjantów, głównie z powodu przejścia na emeryturę. Braki kadrowe mogą sięgnąć nawet 20 proc. policjantów.

Komenda stołeczna policji zapewnia, że mieszkańcy okolicznych powiatów będą bezpieczni. „Likwidacja całodobowych zmian w podmiejskich komisariatach nie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej widząc patrole na ulicy, niż mając możliwość udania się w nocy do komisariatu w celu zgłoszenia przestępstwa” – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Rzecznik komendy dodaje, że mieszkańcy wciąż będą mieć dostęp do 24-godzinnej łączności telefonicznej z dyżurnymi policjantami.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version