Narracja dotycząca pandemii, która jest przekazywana przez media głównego nurtu, jest kwestionowana i traci na wiarygodności. Niektórzy ludzie mają trudności z akceptacją tej sytuacji. Na przykład, portal Onet odmówił opublikowania felietonu autorstwa Łukasza Orbitowskiego, co skłoniło autora do zakończenia współpracy z tym portalem jako formę protestu.

POLECAMY: Nowe badania potwierdzają »teorię foliarzy«. Maski dają niewielki efekt ochronny

Wiele artykułów opartych na dowodach naukowych obala tezę, że maski nie chronią przed COVID-19, którą trąbili przez długi czas politycy i tzw. medialni eksperci pandemii. Cochrane Library, uznawana za jedną z najbardziej wiarygodnych organizacji propagujących medycynę opartą na faktach, przedstawiła wyniki aż 78 randomizowanych badań wykonanych przez renomowane ośrodki z różnych krajów, które potwierdzają skuteczność masek w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Mimo wiedzy naukowej, warto pamiętać, że ludzie posiadają swoje doświadczenia i wiedzę zdobytą na własnych przeżyciach. Przykładem może być Wanda Półtawska – doktor nauk medycznych, która w trakcie II wojny światowej była więźniarką niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück i padła ofiarą eksperymentów pseudomedycznych. Jej słowa na temat skuteczności masek wzbudziły wiele kontrowersji i zostały szeroko omówione w mediach.

POLECAMY: Kto wierzy, że te szmaty nas chronią? Wanda Półtawska powiedziała to Niedzielskiemu w oczy. Dyrektor szpitala „przepraszał” [FOTO]

W czasie otwarcia oddziału noworodków w krakowskim Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym, który został nazwany na cześć Wandy Półtawskiej, kobieta ta skrytykowała obecnych na ceremonii notabli za noszenie maseczek, stwierdzając, że nie wierzy w ich skuteczność i uważa, że medycyna nas okłamuje.

Portal lifeinkrakow.pl przytoczył słowa Wandy Półtawskiej, które zostały zacytowane przez Orbitowskiego w jego felietonie dla Onetu. Jednak Onet nie opublikował tego tekstu, a redaktor naczelny Bartosz Węglarczyk stwierdził, że słowa te nigdy nie padły, uważając tekst za zły i oparty na cytacie, którego nie udało się znaleźć.

Orbitowski skrytykował argumentację Węglarczyka, twierdząc, że znalezienie cytatu u źródła zajmuje kilkanaście sekund, a jego wypowiedź odbiera jako „kwestionowanie jego wiarygodności”. W rezultacie zdecydował się zakończyć współpracę z Onetem.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version