Od 1 sierpnia wejdą w życie nowe przepisy dotyczące stacji benzynowych, które wprowadzą zmiany w zasadach tankowania paliwa. Nowe przepisy mają na celu zapewnienie kierowcom bardziej przejrzystych zasad i procedur podczas tankowania. Chociaż te zmiany będą szeroko zakrojone, kierowcy będą musieli się do nich przyzwyczaić.

Nowe przepisy będą dotyczyć tankowania różnych rodzajów paliwa, takich jak benzyna, olej napędowy i autogaz. Ich wprowadzenie ma na celu poprawę przejrzystości i bezpieczeństwa procesu tankowania dla kierowców. Będzie to wymagało pewnego dostosowania się do nowych wytycznych, jednak ich celem jest ułatwienie i uproszczenie całego procesu tankowania.

Zatankujemy paliwo po nowemu

Od 1 sierpnia wejdą w życie nowe przepisy dotyczące stacji benzynowych, zgodnie z kontrowersyjnym dekretem paliwowym opublikowanym w Dzienniku Urzędowym. Nowe przepisy będą obowiązywały od najcieplejszego miesiąca w roku, co wymaga zapoznania się z nimi przez wielu Polaków planujących wyjazdy na wakacje. Zmiany dotyczą sposobu tankowania paliwa.

Włochy wprowadzą nowe zasady dotyczące tankowania. Przepisy obejmują modyfikacje w wyświetlaniu cen, umieszczaniu billboardów przy wejściach, tworzeniu aplikacji na smartfony oraz wprowadzeniu obowiązkowych komunikatów dla stacji benzynowych.

Wiele z tych nowości, zatwierdzonych przez rząd we wcześniejszym terminie, zacznie obowiązywać już od 1 sierpnia. Celem tych zmian jest zwalczanie drogiego paliwa i oleju napędowego oraz radzenie sobie z podejrzanymi przypadkami spekulacji.

Pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę kierowcy wjeżdżający na stację paliw, będzie nowy billboard, który pojawi się obok istniejących. Na tym billboardzie znajdą się ceny „z odpowiednimi dowodami”. Będą to średnie ceny paliw z danego regionu, jeśli stacja znajduje się poza autostradami. Natomiast wzdłuż głównych dróg będą publikowane średnie ceny krajowe

Dwie różne ceny na stacji

Aby „zagwarantować widoczność”, odpowiednie oznaczenia muszą mieć minimalną wysokość 12 cm. Kolejność informacji na billboardzie została również ustalona – na pierwszym miejscu znajduje się cena oleju napędowego, następnie benzyny, gaz LPG i metanu.

Oprócz billboardów, średnie koszty paliw zostaną również opublikowane na stronie internetowej ministerstwa. Wkrótce pojawi się także „aplikacja mobilna”, która umożliwi sprawdzenie średnich cen oraz cen oferowanych przez poszczególnych sprzedawców.

Pracownicy stacji benzynowych również zostaną dotknięci zmianami. Od 24 lipca będą zobowiązani informować o wszelkich zmianach, podwyżkach lub obniżkach cen w porównaniu do ostatnio opublikowanej ceny. Jeśli nie będzie żadnych zmian, to obowiązek ten będzie dotyczył ich cotygodniowo.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version