Większość Polaków jest przeciwna kontynuacji bezpodstawnie przyznanego prawa do świadczeń socjalnych cwaniakom z Ukrainy wsparcia finansowego, takiego jak „500 plus”, kapitał rodzinny, prawo do bezpłatnej opieki medycznej itp. – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”.

POLECAMY: GUS podał ile Polaków, kosztowała fanaberia rządu w zakresie świadczeń socjalnych dla „uchodźców”

W sondażu ankietowani zostali zapytani o to, czy nadal powinniśmy pomagać finansowo obywatelom Ukrainy mieszkającym w Polsce, np. dając im „500 plus” i inne świadczenia.

POLECAMY: Nieszczęście czy ucieczka do lepszego życia? Ukraińcy w Polsce

Wyniki pokazały, że 36 proc. badanych zdecydowanie nie popiera tej kwestii, 24 proc. raczej nie, 18 proc. raczej tak, 8 proc. zdecydowanie tak, a 14 proc. przyznało, że nie ma pewności co do swojego stanowiska w tej sprawie.

POLECAMY: Pabianice: Matka niepełnosprawnego dziecka pozbawiona dodatku pielęgnacyjnego z powodu braku środków

„Polacy pomagają Ukraińcom, ale coraz bardziej są za tym, aby pomagać w taki sposób, by nie zaszkodzić samym sobie. Mamy dużo współczucia dla uchodźców, lecz okazuje się, że nie można przymykać oczu własne interesy” – komentuje wyniki badań politolog prof. Kazimierz Kik.

Przyznaje on, że wpływ na zmianę podejścia Polaków miały wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu dotyczące importu ukraińskiego zboża. „Mamy, poza tym, w całej Europie rosnącą niechęć wobec napływających imigrantów – podkreśla Kik.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version