Wsparcie gospodarstw domowych w trudnych ekonomicznych okolicznościach stało się priorytetem dla rządu, który dąży do poprawy ich stabilności finansowej. Jednym z kluczowych narzędzi tego wsparcia jest dodatek pieniężny, który cieszy się znacznym zainteresowaniem ze strony gospodarstw domowych o niskich dochodach, przynosząc im znaczną ulgę w zarządzaniu finansami. Obecnie wiadomo, że utrzymanie rodziny generuje znaczne koszty, a często dochodzi do sytuacji, w której wiele gospodarstw domowych wyczerpuje swoje środki do zera.

Rząd podjął tę inicjatywę, aby pomóc tym, którzy borykają się z trudnościami finansowymi, szczególnie w okresach wzmożonych wydatków. Wsparcie finansowe ma na celu zminimalizowanie presji finansowej na gospodarstwach domowych i pozwolenie im na pokrycie podstawowych potrzeb, takich jak opłaty za mieszkanie, rachunki, żywność i inne wydatki związane z utrzymaniem rodziny.

Jednorazowe bezzwrotne wsparcie dla seniorów, rodziców i niepełnosprawnych

Wiele gospodarstw domowych docenia każdą formę wsparcia finansowego, zwłaszcza jeśli utrzymują się z niskich dochodów. To jest szczególnie ważne dla osób takich jak seniorzy o niskich emeryturach, bezrobotni czy inwalidzi, którzy napotykają na trudności finansowe.

W odpowiedzi na potrzeby takich gospodarstw domowych, powstał Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych, który oferuje jednorazowe płatności o zróżnicowanej wysokości, począwszy od 500 złotych. Ważne jest, że Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii również mogą skorzystać z tego funduszu. Osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji mają również możliwość ubiegania się o dodatkowe środki na zimę, a w puli funduszu dostępnych jest 5,3 miliona funtów.

Nabór wniosków na ten program rozpoczął się 1 października i w tym roku zaskoczyła nas ogromna ilość wpływających wniosków.

Taki dodatek to 1500 zł – kto pierwszy z wnioskiem ten lepszy

Gospodarstwa domowe otrzymują dodatek finansowy w wysokości 300 funtów (1500 zł) jako część wsparcia finansowego. Te środki pochodzą z dodatkowych funduszy przyznanych przez DWP (Department for Work and Pensions). Rada Metropolitalna Dudley rozpoczęła nabór wniosków na ten program i umożliwia ludziom uzyskanie do 300 funtów dodatkowego wsparcia na zimę.

Warto podkreślić, że w tej porze roku popyt na tego rodzaju wsparcie jest ogromny, dlatego też wnioski przyjmuje się do wyczerpania dostępnych środków. Urzędnicy zalecają nie zwlekaniem z ich składaniem.

Osoby, które wcześniej korzystały z podobnego wsparcia latem, teraz otrzymają 100 funtów (528 zł) lub 125 funtów (jeśli w ich gospodarstwie domowym jest osoba niepełnosprawna). Pozostali, w tym także Polacy, którzy kwalifikują się do tego rodzaju wsparcia, mogą liczyć na dodatek na zimę w wysokości 250 funtów, a jeśli mają w swoim gospodarstwie domowym osobę niepełnosprawną, to wsparcie wynosić będzie 300 funtów.

Program Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych będzie działał do marca 2024 roku i będzie służyć pomocą gospodarstwom domowym o niskich dochodach, w tym rodzinom, emerytom, opiekunom nieodpłatnym, osobom opuszczającym placówki opiekuńcze oraz osobom niepełnosprawnym. Zainteresowanie tym rodzajem pomocy w tym roku jest ogromne, dlatego planuje się również uruchomienie go w styczniu 2024 roku.

Dodatek finansowy od rad lokalnych zapewnia natychmiastową pomoc tym, którzy napotykają trudności na poziomie swoich społeczności. Ta pomoc może obejmować płatności za rachunki za energię, wodę, dostęp do szerokopasmowego internetu oraz telefon. Dodatkowe środki finansowe można również przeznaczyć na inne podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie, odzież i produkty higieniczne.

Aby ubiegać się o ten dodatek finansowy na zimę, konieczne jest spełnienie określonych kryteriów i wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe informacje na temat Funduszy Pomocy Gospodarstw Domowych w danym regionie można znaleźć, wyszukując „Fundusz Pomocy Gospodarstwa Domowego” i podając nazwę odpowiedniej rady lub instytucji.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version