Po atakach Izraela na gęsto zaludniony obóz uchodźców Dżabalija w Strefie Gazy, kilka krajów Ameryki Łacińskiej, takich jak Argentyna, Meksyk i Boliwia, zaostrzyło swoją krytykę wobec Izraela, oskarżając to państwo o popełnianie zbrodni przeciwko ludności cywilnej.

POLECAMY: Izraelscy kolejny raz zbombardowali obóz dla uchodźców. Wśród ofiar są dzieci

W oświadczeniu opublikowanym w środę, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Argentyny podkreśliło, że sytuacja humanitarna w Gazie staje się coraz bardziej alarmująca, a Izrael został wezwany do umożliwienia dostarczenia pomocy ludności cywilnej. Zarówno Argentyna, jak i Meksyk wezwały również palestyński Hamas do niezwłocznego uwolnienia uprowadzonych zakładników.

POLECAMY: Izraela rozpoczął lądową inwazję na Strefę Gazy. MATERIAŁ Z UWAGI NA DRASTYCZNE ZDJĘCIA TYLKO DLA DOROSŁYCH

Peruwiańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie, w którym potępiło przemoc z każdej strony, bez wyraźnego wskazywania winnych.

W nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, przedstawicielka Meksyku, Alicia Buenrostro, wezwała Izrael do rezygnacji z roszczeń do palestyńskich terytoriów i apelowała o zakończenie działań wojennych w Gazie. Zapowiedziała również zwiększenie pomocy Meksyku dla palestyńskich uchodźców.

POLECAMY: -yczny Izrael reaguje na niekorzystny raport ONZ w sprawie dokonanego -stwa w Strefie Gazy

Boliwia wcześniej zerwała stosunki dyplomatyczne z Izraelem, a Kolumbia i Chile odwołały swoich ambasadorów w Izraelu na konsultacje.

Izrael deklaruje, że jego celem jest zniszczenie Hamasu, który zaatakował jego terytorium 7 października. Według izraelskich danych, ponad 1400 Izraelczyków zostało zabitych, a ponad 200 uprowadzono jako zakładników.

Władze Gazy podają natomiast, że od rozpoczęcia izraelskich ataków odwetowych zginęło co najmniej 8 796 Palestyńczyków, w tym 3 648 dzieci.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version