Polscy rolnicy są gotowi zaprzestać blokowania granicy z Ukrainą, jeśli Ministerstwo Rolnictwa podpisze z nimi porozumienie – powiedział dziennikarzom Roman Kondrów, lider podkarpackiego oddziału Oszukanej Wsi.

POLECAMY: Rolnicy wznawiają protest w Medyce

Protestujący rolnicy domagają się dodatkowych dopłat dla producentów kukurydzy w wysokości 1000 zł (około 250 USD) za hektar, zwiększenia limitów kredytowych dla rolników oraz niepodnoszenia podatków od działalności rolniczej.

POLECAMY: Przewoźnicy blokujący granicę w Dorohusku wciąż otrzymują pogróżki od Ukraińców

W czwartek stowarzyszenie „Oszukana Wieś” wznowiła blokadę granicy na przejściu granicznym w Medyce. Rolnicy blokowali już granicę od 16 listopada do 23 grudnia.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z ministerstwem. Chcemy podpisać dwustronne porozumienie – między ministerstwem a rolnikami z podkarpackiej „oszukanej wsi”. Jeśli takie porozumienie zostanie podpisane, to protest zostanie zawieszony do czasu realizacji naszych trzech postulatów” – powiedział Kondrów.

Na początku listopada polscy przewoźnicy, do których później dołączyli rolnicy, zablokowali drogowe punkty kontrolne na granicy z Ukrainą. Domagają się przywrócenia wcześniej anulowanego systemu zezwoleń dla ukraińskich przewoźników komercyjnych z wyjątkami dla pomocy humanitarnej i dostaw dla ukraińskich wojsk, zawieszenia licencji dla firm założonych na Ukrainie po lutym 2022 r., ich kontroli oraz oddzielenia kolejek pustych i załadowanych pojazdów. Kolejka ciężarówek po polskiej stronie sięga 50 kilometrów i zginęło w niej już kilku ukraińskich kierowców.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version