Od 19 października 1997 roku, kiedy to dwóch posłów Akcji Wyborczej Solidarność zawiesiło krzyż w sali plenarnej Sejmu, to symboliczne działanie wzbudza kontrowersje i dyskusje. Tomasz Wójcik i Piotr Krutul wtedy użyli fotela marszałkowskiego jako drabiny, zawieszając krzyż, który wcześniej leżał na grobie zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki.

POLECAMY: Wcześniej Holowania i Tusk obiecali zdjęcie krzyży w miejscach publicznych. Teraz krytykują posła Brauna za zgaszenie żydowskich świec chanukowych w Sejmie

Stanowisko Szymona Hołowni: Nie zdejmę krzyża z sali plenarnej

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podjął temat kontrowersji wokół krzyża w Sejmie w trakcie udziału w podcastu „Rachunek Sumienia”. Mimo że Hołownia stwierdził, że osobiście nie wieszałby krzyża w sali plenarnej, oznajmił, że nie będzie inicjował żadnych działań w celu jego zdjęcia. Marszałek zdecydowanie podkreślił, że nie zamierza ściągać krzyża, a jeśli ktoś czuje się przez niego urażony, powinien zgłosić to bezpośrednio do niego.

POLECAMY: Hołownia oczekuje szybkiej reakcji Bodnara w sprawie pomówionego posła Brauna

Krzyż od Matki Jerzego Popiełuszki: Symboliczne Dziedzictwo

Warto zaznaczyć, że omawiany krzyż jest darem od matki Jerzego Popiełuszki i pełni funkcję symboliczną w polskim parlamencie od 26 lat. Decyzja o jego obecności wywołuje spory dotyczące separacji Kościoła od państwa.

Hołownia o Krzyżu w Gabinecie: Tymczasowe Zdejmowanie na Życzenie Gości

Szymon Hołownia dodatkowo wspomniał o krzyżu znajdującym się w jego gabinecie, informując, że może go tymczasowo zdejmować, jeśli takie będzie życzenie jego gości. Jednak zaznaczył, że nie ma zamiaru usuwać go na stałe.

Apel Hołowni: Mniej Demonstracji, Więcej Pracy Nad Realnymi Problemami

W kontekście sporów dotyczących symboli religijnych, marszałek Sejmu Hołownia apeluje o bardziej realne i organiczne podejście do pracy nad istotnymi problemami społecznymi, takimi jak finanse Kościoła, rozliczenie pedofilii czy lekcje religii.

Podsumowanie: Spory o Krzyż w Sejmie Wciąż Aktualne

Dyskusja na temat obecności krzyża w sali plenarnej Sejmu trwa od 26 lat, a stanowisko Szymona Hołowni pokazuje, że kwestia ta nadal budzi emocje i pozostaje otwarta na różne interpretacje.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Jeden komentarz

  1. Mnie się ta akcja z wieszaniem krzyża nie podobała, ale nic tak jak religia nie scala nas jako zbiorowość. Jeszcze. Jak się ludzie zorientują, że Watykanem rządzi masoneria i pederaści, wielu straci drogowskaz moralny. Religia w szkołach? Biskupi sami przyznali, że to był strzał w kolano.
    „Szymon Hołownia dodatkowo wspomniał o krzyżu znajdującym się w jego gabinecie, informując, że może go tymczasowo zdejmować, jeśli takie będzie życzenie jego gości.” To jaki z niego chrześcijanin? Będzie zdejmował krzyż, bo „goście” się nim brzydzą? To oni wyznają Lucyfera? Jaki jest Hołowni drogowskaz moralny? Jakiej grupie etnicznej służy?
    Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych udostępnia „Zwierciadło żydowskie czyli 100 praw żydowskich odnoszących się do chrześcijan, wyjętych z Świętej ksiegi żydowskiej Szulchan aruch” Ta księga to jedna z form Talmudu. Polecam. Braun ma rację. To emanacja mizantropii i jadu w stosunku do Gojów.

Napisz Komentarz

Exit mobile version