Irlandzcy rolnicy dołączyli wczoraj wieczorem do serii protestów, które w ostatnich tygodniach mają miejsce w różnych państwach Unii Europejskiej. Ich sprzeciw skierowany jest przeciwko unijnej polityce klimatycznej.

POLECAMY: Węgierscy rolnicy przyłączają się do europejskich strajków przeciwko importowi produktów rolnych z Ukrainy

Wczoraj wieczorem Irlandzkie Stowarzyszenie Farmerów (IFA) zorganizowało co najmniej 29 lokalnych protestów, obejmujących przynajmniej jedno zgromadzenie w każdym z hrabstw. Rolnicy przybyli kolumnami traktorów do kilku miast, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

POLECAMY: Rolnicy z NSZZ Solidarność ogłosili strajk generalny. Nastąpi blokada wszystkich przejść granicznych z Ukrainą

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele materiałów przedstawiających przebieg protestów w Irlandii.

POLECAMY: Portugalscy rolnicy zablokowali drogi wjazdowe do Hiszpanii

Francie Gorman, który pełni funkcję przewodniczącego IFA, wyraził, że rolnicy z Irlandii pragną solidaryzować się z kolegami z Francji, Niemiec, Belgii oraz innych państw Unii Europejskiej, którzy protestują przeciwko polityce klimatycznej UE i regulacjom unijnym.

POLECAMY: „Gnojówka idzie w ruch”. Rolnicy z Francji i Belgii wzięli się za sklepy Aldi i Lidl

“Są tak samo sfrustrowani tym, co się dzieje, jak rolnicy w innych krajach. Czują, że są wypychani z biznesu regulacjami przez brukselskich biurokratów i urzędników ministerstwa rolnictwa, którzy są daleko od codziennych realiów rolnictwa. Irlandzcy rolnicy są prounijni, ale narasta frustracja związana z wpływem polityki UE na europejskich rolników i jej wdrażaniem w Irlandii. Ogólne odczucie wśród rolników w całej UE jest takie, że już dość tego” – oświadczył Gorman.

W ciągu minionego miesiąca traktory pojawiły się na ulicach licznych miast europejskich, osiągając punkt kulminacyjny podczas masowych protestów w Brukseli w czwartek, równocześnie z unijnym szczytem przywódców krajów UE.

Analogiczne demonstracje miały miejsce również we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Portugalii, na Węgrzech i w Rumunii.

A tak wyglądają sklepu w Beli z powodu decyzji UE w zakresie rolnictwa. Czy Polskę i inne kraje Europy czeka to samo? Wiele wskazuje, że tak.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/02/Belgia-nraki-towarow.mp4

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version