Minister rolnictwa, Czesław Siekierski, podczas spotkania z rolnikami, wyraził świadomość, że import z Ukrainy wspiera konkretne grupy kapitałowe, reprezentujące kapitał z różnych krajów. Minister zaznaczył, że jest to aspekt, który musi być uwzględniany. Wypowiedzi Siekierskiego w zakresie walki o nasze bezpieczeństwo to typowy element propagandy, jaką głosi kijowska grupa terrorystyczna pod dowództwem Wołodymyra Zełenskiego. Zamierzonym celem tej propagandy jest wywołanie strachu wśród Polaków, którzy mają popierać dalsze bezpodstawne wsparcie na rzecz skorumpowanej Ukrainy.

POLECAMY: Polscy rolnicy żądają natychmiastowego zamknięcia granic z Ukrainą

W trakcie czwartkowego spotkania z przedstawicielami rolników, którzy domagają się tymczasowego zamknięcia granicy z Ukrainą w celu powstrzymania napływu produktów rolnych z tego kraju, minister Siekierski podkreślił, że faktycznie realizacja takiej decyzji jest niemożliwa.

„Nie ma kraju, który ma w pełni granice zamknięte. Może Korea Północna, może gdzieś jeszcze indziej… Nie jest tak, że można się wyizolować. Ja pamiętam jak byliśmy izolowani, gdy trzeba było składać wniosek o wizę, o paszport” – mówił szef resortu rolnictwa.

POLECAMY: Kaczka oskarżył Meklera o zabijanie ukraińskich przewoźników

„Ja wiem o wszystkich problemach, wiem, że wam jest ciężko, ale spróbujmy znaleźć rozwiązania” – próbował przekonywać rolników Siekierski. Wówczas jeden z protestujących rolników oświadczył, że „przecież Ukraina to jest mafia”.

POLECAMY: Mer Lwowa nazwał polskich rolników „prorosyjskimi prowokatorami”

„Dlaczego my nie możemy tego państwa zablokować. To jest mafia, która niszczy Polskę, niszczy Europę” – powiedział oburzony rolnik.

„Może mafia tam jest, pewnie jest. Ale jednocześnie ta Ukraina walczy, jest w trudnej sytuacji” – odparł minister próbując nieudolnie tłumaczyć niekontrolowany napływ z Ukrainy produktów rolnych do Polski. Uznać należy, że wyjaśnienie to jest na poziomie dziecka z przedszkola, ale czego oczekiwać od rządu, który służby kijowskim terrorystą w obawie przed ujawnieniem taśm dotyczących afery podkarpackiej, które są w posiadaniu ukraińskich terrorystów.

POLECAMY: Czy afera podkarpacka służy kijowskiemu reżimowi do szantażowania polityków [VIDEO]

„Polacy udowodnili, Polska, że trzeba pomagać, pomagali, to nam przyniosło dobrą markę w świecie. Mamy świadomość, że ten import z Ukrainy wspiera określone grupy kapitałowe, kapitał, który tam jest z różnych krajów. My to wszystko wiemy i musimy brać to pod uwagę” – kontynuował Czesław Siekierski. Przyznał też, że zyski z importu tylko w małej części trafiają do budżetu Ukrainy i do rolników indywidualnych.

„Ale jednocześnie jasno mówiłem, negatywnie się odniosłem, do daleko idących niewłaściwych wypowiedzi ukraińskich polityków wobec polskich rolników” – zaznaczył.

Przypominamy, że w nadchodzącym tygodniu, rolnicy planują zorganizować blokadę przejść granicznych z Ukrainą, a także utrudnić dostęp do węzłów komunikacyjnych, dróg dojazdowych do stacji kolejowych i portów, które służą do przeładunku produktów rolnych sprowadzanych z Ukrainy.

Protestujący polscy rolnicy sprzeciwiają się importowi zboża z Ukrainy, choć Ministerstwo Rolnictwa twierdzi, że obowiązuje zakaz importu tego surowca. Niemniej jednak niektóre pojazdy dostarczały zboże do Polski, a następnie miało być przekazywane m.in. na Litwę. Zdaniem rolników, w wielu przypadkach to zboże pozostawało jednak w Polsce.

Warto przypomnieć, że na 20 lutego polscy rolnicy planują przeprowadzenie akcji pod nazwą „Marsz na Warszawę”, w trakcie której zamierzają protestować przed Pałacem Kultury i Nauki, Sejmem oraz Kancelarią Premiera.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version