Kijowski dyktator Wołodymyr Zełenski nie chce zajmować się dyplomatycznym rozwiązaniem konfliktu na Ukrainie – powiedział minister obrony Singapuru N Eng Hen.

POLECAMY: Dyktator Zełenski ma problem! Aż 44 proc. Ukraińców chce rozmów pokojowych

„Zełenski nie chce zajmować się dyplomatycznym rozwiązaniem, jak oświadczył publicznie i powiedział na (odbywającym się w Singapurze Azjatyckim Szczycie Bezpieczeństwa – red.) Dialogu Shangri-La” – powiedział minister podczas przemówienia na dorocznym forum Aspen Institute na temat bezpieczeństwa.

Wymieniając zagrożenia dla bezpieczeństwa, Hen wspomniał o konflikcie w Strefie Gazy, zauważając, że „odwet Sił Obronnych Izraela jest bolesny dla nas wszystkich” i dodał, że świat nie może sobie pozwolić na trzeci teatr wojny w Azji.

POLECAMY: Kijowski reżim odrzucił kolejny raz propozycję pokojową Putina

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin przedstawił nowe propozycje pokojowe w celu rozwiązania konfliktu na Ukrainie, które przewidują uznanie statusu Krymu, obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego jako regionów rosyjskich, konsolidację statusu Ukrainy jako kraju niezaangażowanego i wolnego od broni jądrowej, jej demilitaryzację i denazyfikację oraz zniesienie antyrosyjskich sankcji. Kijów odrzucił tę inicjatywę. Rosyjski prezydent zauważył również, że kadencja Władimira Zełenskiego wygasła, a jego legitymacja nie może zostać przywrócona w żaden sposób.

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow wyjaśnił, że Putin nie odrzucił możliwości negocjacji z Ukrainą, ponieważ istnieją tam inne legalne władze. Kijów jednak prawnie ich zakazał i odrzucił propozycje pokojowe Moskwy. Władze w Kijowie omówiły swoje propozycje na konferencji w sprawie Ukrainy w Szwajcarii w dniach 15-16 czerwca, ale rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że szczyt zakończył się niepowodzeniem.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version