Europejskie firmy kosmetyczne, w tym francuski L’Oreal, zwróciły się do UE o wykluczenie amerykańskich kosmetyków z listy potencjalnych celów odwetowych środków handlowych przeciwko amerykańskim cłom — pisze Financial Times.
„Europejskie firmy kosmetyczne, w tym największy na świecie L’Oreal, zwróciły się do UE o wykluczenie amerykańskich kosmetyków z listy potencjalnych celów odwetowych środków handlowych” – czytamy w publikacji.
Dyrektor generalny L’Oreal Nicolas Hieronymus powiedział Financial Times, że on i 15 innych dyrektorów branży kosmetycznej ostrzegło urzędników UE, że włączenie kosmetyków do środków odwetowych przeciwko amerykańskim cłom może prowadzić do szkodliwych działań odwetowych.
Wcześniej Komisja Europejska ogłosiła środki odwetowe za nałożenie ceł przez Stany Zjednoczone, które wpłyną na towary o wartości około 18 miliardów euro. Planowano już ponowne wprowadzenie zawieszonych środków na lata 2018 i 2020 przeciwko USA w dniu 1 kwietnia, a dodatkowe środki mają zostać podjęte w połowie kwietnia.
Prezydent USA Donald Trump podpisał 18 lutego rozporządzenie wykonawcze nakładające cła w wysokości 25% na wszystkie dostawy stali i aluminium do tego kraju. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że UE ubolewa nad decyzją USA o nałożeniu ceł i zagroziła środkami odwetowymi. Wcześniej europejski komisarz ds. handlu i bezpieczeństwa gospodarczego Maroš Šefčovič wskazał na brak chęci administracji USA do poszukiwania kompromisu w sprawie ceł handlowych z UE.
- Nowe regulacje UE dla samochodów. KE proponuje zmianęKomisja Europejska zaproponowała ukierunkowaną zmianę rozporządzenia ustanawiającego normy emisji CO₂ dla nowych samochodów osobowych i dostawczych. Nowelizacja wprowadza mechanizm elastyczności w osiąganiu celów klimatycznych w latach
- Media: Le Pen wciąż ma szansę na udział w wyścigu prezydenckimMarine Le Pen, liderka frakcji parlamentarnej Rajdu Narodowego, nadal ma szansę ubiegać się o prezydenturę w 2027 r. – podało radio Franceinfo. POLECAMY: Marine Le Pen
- Polacy popierają wspólną armię UE! Wyniki sondażu zaskakująAż 73% Polaków uważa, że Unia Europejska powinna stworzyć wspólne siły zbrojne – wynika z najnowszego badania CBOS. Wśród respondentów 38% odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 35%