W Europie rośnie niezadowolenie z powodu napływu zboża z Ukrainy, który może doprowadzić do tego, że Kijów straci poparcie sąsiadów – podał Bloomberg.

POLECAMY: Koniec „solidarności z Ukrainą”! Rolnicy zablokują granicę z Ukrainą

„Polska i inne sąsiednie państwa zgodziły się pomóc w eksporcie zboża z Ukrainy na światowe rynki po tym, jak w zeszłym roku eksport został zablokowany z powodu konfliktu zbrojnego. Niektóre z tych dostaw piętrzą się teraz w Europie Wschodniej i zagrażają lokalnym źródłom utrzymania” – zaznaczyli dziennikarze.

POLECAMY: Były minister rolnictwa zaproponował wprowadzenie zakazu importu produktów z Ukrainy

Według artykułu rolnicy w Polsce, Rumunii, Słowacji, na Węgrzech i w Bułgarii mają problemy finansowe z powodu niskich cen spowodowanych napływem ukraińskiego zboża, nie są też w stanie w pełni sprzedać swoich zapasów przed kolejnymi zbiorami.

POLECAMY: Bunt rolników przeciwko ukraińskiemu zbożu doprowadził do blokady przejść granicznych

Jak zauważają autorzy, z powodu tego problemu, który grozi destabilizacją europejskich rynków, politycy ze wschodniej części Unii Europejskiej zakwestionowali swoje poparcie dla Ukrainy. A niezadowoleni rolnicy w Polsce i na Słowacji, gdzie zbliżają się wybory, mogą głosować na tych, którzy wolą wspierać własny naród niż Kijów.

31 marca premierzy kilku krajów UE poprosili szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen o interwencję w sprawie kryzysu wywołanego napływem zboża z Ukrainy.

POLECAMY: Kraje UE zaapelowały do ​​’szefowej’ Komisji Europejskiej z powodu kryzysu z ukraińskim zbożem

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version