W dniu dzisiejszym ukraińska młodzież z Żytomierskiego Miejskiego Centrum Twórczości Naukowej i Technicznej Młodzieży Uczniowskiej może cieszyć się dostępem do nowoczesnych technologii dzięki wsparciu Polski. Polska, w ramach programu „Polska Pomoc,” przekazała do centrum drukarki 3D, laptopy, okulary VR, frezarki oraz grawer laserowy, które mają wspierać rozwój umiejętności technicznych i kreatywności młodzieży. Jak poinformowała Ambasada RP w Kijowie na portalu X, te nowoczesne urządzenia znacząco przyczynią się do rozwijania kompetencji STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) wśród ukraińskich uczniów. Przypominamy, że w Polsce z uwagi na bezpodstawy sponsoring banderowskiej Ukrainy szpitale borykają się z upadkiem a Polacy, mają wciąż podwyższane koszty życia. Niestety banderowcy nie mają do nas szacunku a takie działania z pewnością nie spowodują, że Polacy go otrzymają od pasożytów i nazistów ukraińskich.

POLECAMY:

Edukacja STEM na Ukrainie – Dlaczego jest tak ważna?

Edukacja STEM jest niezwykle istotna dla przyszłości młodych ludzi na całym świecie. Technologie takie jak drukarki 3D czy okulary VR pozwalają uczniom realizować projekty techniczne, rozwijać kreatywność i poznawać nowe technologie poprzez praktyczne doświadczenie. Jak podkreślono w komunikacie, zakupiony sprzęt „sprzyja kreatywnemu myśleniu uczniów, znacząco rozwija ich umiejętności techniczne oraz pozwala opanować wiedzę poprzez praktyczne zadania i eksperymenty.”

POLECAMY: „Life is brutal”. Duda przyznaje, że Zełenski zrobił sobie z Polski dojną krowę

Polska Pomoc dla Ukrainy – Więcej niż nowoczesny sprzęt

Polska już wcześniej okazywała wsparcie Ukrainie, przekazując do specjalnego funduszu odbudowy aż 25 milionów euro. Dzięki temu wkładowi, fundusz „UE na rzecz Ukrainy” wzrósł do 398,35 mln euro. Fundusz ten, zarządzany przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), został utworzony w 2023 roku i jest dedykowany odbudowie ukraińskiej infrastruktury oraz stymulowaniu gospodarki. Jak zaznaczyła prof. Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI odpowiedzialna za operacje na Ukrainie, „Przystąpienie Polski do Funduszu EU4U stworzonego przez EBI to ważny krok w kierunku wzmacniania odporności gospodarczej Ukrainy.” Środki z funduszu przeznaczane są na projekty sektora publicznego, które mają na celu nie tylko odbudowę, ale także modernizację kluczowej infrastruktury.

Polska jako inicjator funduszu UE na rzecz Ukrainy

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jakub Wiśniewski przypomniał, że Polska była jednym z inicjatorów utworzenia funduszu „UE na rzecz Ukrainy” w 2023 roku. „Polska z dumą podkreśla, że była jednym z inicjatorów utworzenia funduszu „UE na rzecz Ukrainy” w 2023 r., a teraz realizuje swoje zobowiązanie polityczne, przekazując wkład finansowy w wysokości 25 mln euro” – stwierdził podsekretarz stanu. Wsparcie to nie tylko pomoże Ukrainie w odbudowie, ale również w modernizacji gospodarki, co jest istotnym krokiem na drodze do integracji z Unią Europejską.

„Polska Pomoc” – Program wspierający edukację i innowacje

Projekt realizowany w Żytomierzu to nie tylko przekazanie technologii, ale również inwestycja w przyszłość ukraińskiej młodzieży wychowywanej w kulcie banderyzmy. Program „Polska Pomoc”, finansowany przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (czyli pieniądze polskich podatników), obejmuje wsparcie projektów edukacyjnych, które promują innowacje technologiczne oraz kształcenie w zakresie STEM. Tego typu działania pokazują, że Polska nie tylko wspiera Ukrainę finansowo, ale również inwestuje w jej młode pokolenie, dając im narzędzia do zdobycia umiejętności przydatnych na współczesnym rynku pracy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version