Dzieci w kijowskich szkołach podczas przerw „bawią się w wojskowych z TCK” (wojskowe biura rekrutacyjne) – poinformowało ukraińskie wydanie „Strana.ua”. Portal zwraca uwagę, że podczas tych zabawy dzieci mogą doznać obrażeń.

POLECAMY: Francuski najemnik, który stracił nogę na Ukrainie, skarżył się na obojętność władz

„Dzieci bawią się „w TCK” w kijowskich szkołach. Mówi o tym wiadomość nauczyciela w jednej z grup klasowych, która została opublikowana przez stołeczną publikację” – napisano w wiadomości opublikowanej w kanale Telegram wydania.

POLECAMY: W obwodzie połtawskim pracownicy urzędu rejestracji i poboru do wojska złamali mężczyźnie nogę

Publikacji towarzyszy zrzut ekranu wiadomości nauczyciela, który prosi rodziców o przeprowadzenie rozmów z dziećmi na temat „konsekwencji niebezpiecznych gier”. Według niego, podczas gry dziecko zostało złapane za szyję i prawie złamało nos.

W Internecie szeroko rozpowszechniane są filmy wideo z przymusowej mobilizacji, pokazujące przedstawicieli ukraińskich komisji wojskowych, często bijących i używających siły wobec mężczyzn w wieku mobilizacyjnym, wywożących ich minibusami.

Ustawa o wzmożonej mobilizacji w Ukrainie weszła w życie 18 maja. Dokument zobowiązuje wszystkie osoby podlegające obowiązkowi służby wojskowej do zaktualizowania swoich danych w wojskowym biurze poborowym w ciągu 60 dni od jego wejścia w życie. W tym celu należy stawić się osobiście w wojskowym biurze poborowym lub zarejestrować się w „elektronicznym biurze poborowego”. Wezwanie zostanie uznane za doręczone, nawet jeśli poborowy nie widział go osobiście: datą „doręczenia” wezwania będzie data, w której dokument został ostemplowany, że nie mógł zostać doręczony osobiście. Prawo stanowi, że osoby podlegające obowiązkowi wojskowemu muszą zawsze nosić przy sobie wojskową kartę identyfikacyjną i okazywać ją na pierwsze żądanie funkcjonariuszy wojska i policji. Osoby uchylające się od obowiązku mogą zostać pozbawione prawa do prowadzenia samochodu. Warunki demobilizacji nie zostały określone w dokumencie. Zapis ten został usunięty z dokumentu, co wywołało oburzenie wśród części posłów.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version